Kış Bahçesi

Tüm kış bahçesi işlerinde de uzman çözümler Eralp Mühendislik’te!

Kış bahçeleri, dış hava koşullarından etkilenmeden, kullanıcısı için iklimsel konforu sağlanmış, yeşil doku içerisinde ve ev konforunda, gerekli dekorasyon malzemeleri ile döşenmiş, oturma, dinlenme, çalışma, uyuma, eğlenme, yemek yapma ve yeme gibi birbirinden farklı aktivitelerin gerçekleştirilebileceği, iç mekan bahçeleri olarak nitelendirilebilir.

Kış bahçeleri, konum itibarı ile yapıya bitişik veya bahçe içerisinde tekil olarak yer alabilir. Fiziksel açıdan yapının mimarisi ile uyumlu olabilecek kare, dikdörtgen, açılı, dairesel, çokgen gibi çeşitli formlarda oluşturulabilir. Konstrüksiyonda ahşap, alüminyum, çelik ve plastik esaslı malzemeler ile bu malzemeler içerisine monte edilecek cam, plexiglass, fiberglass veya polikarbon gibi şeffaf veya yarı şeffaf malzemeler tercih edilebilir.

Kış Bahçesi Fiyatları için Eralp Mühendislik ile iletişime geçin!

Cephe camlarının katlanabilir olduğu gibi aynı anda da sürmeli şeklinde de müşterinin isteği doğrultusunda yapılabilmektedir. Çok daha az alan kaplaması yüzünden sürmeli cam modelleri çok daha kullanışlı olmaktadır ve tamamen kişinin kendi kişisel tercihidir. Epeyce şık bir görüntü istenmesi durumunda ise kış bahçesi dekorasyonları konusunda geniş bir yelpaze vardır. Kış bahçesini çiçekler ile süslemek mümkün olmasının yanında, yazının başında belirtmiş olduğumuz gibi koltuk takımları da konulabilir. İstenmesi durumunda ise yemek odası konsepti de yapılabilmektedir.